آخرین اخبار

4. اسفند 1393 - 7:42   |   کد مطلب: 16505
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
هدف از برگزاری نمایشگاه مد و لباس نوعی الگودهی است
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: مد و لباس ایرانی و استفاده از آن نشان هویت ایرانیان است

مجید فروتن در آینن گشایش اولین نمایشگاه مد و لباس اسلامی و ایرانی استان همدان اظهار داشت: این نمایشگاه چهاردهمین نمایشگاه مد و لباس کشور و همچنین اولین نمایشگاه در استان همدان است.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه در برپایی این نمایشگاه دستگاه های مختلفی همکاری داشتند، افزود: مرکز آموزشی علمی کاربردی همدان، آموزشگاه حضرت زینب(س) و مراکز فنی و حرفه ای از جمله آنها هستند.

وی با اشاره به همکاری صندوق مهر امام رضا(ع) بیان داشت: همچنین صندوق مهر امام رضا(ع) نیز تسهیلات بانکی در فضای نمایشگاه ارائه خواهد کرد.

فروتن با بیان اینکه نمایشگاه مد و لباس از امروز سوم اسفندماه لغایت هفتم ادامه دارد، اضافه کرد: برپایی این نمایشگاه اهدافی از جمله الگودهی را دنبال می کند.

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان عنوان داشت: برگزاری نمایشگاه نوعی الگودهی است چراکه اکثر مصرف کنندگان به دنبال الگو هستند و ما نیز به دنبال ارائه الگوهای بومی و محلی با هویت ایرانی و اسلامی هستیم.

وی در ادامه گفت: همچنین با برپایی نمایشگاه به دنبال این هستیم که مصرف کننده را به مصرف تولیدات داخلی و ایرانی تشویق کنیم چراکه یکی از لوازم فرهنگ و اقتصاد محسوب می شود.

فروتن با بیان اینکه در این نمایشگاه 45 اثر وجود دارد، ابراز داشت: از این تعداد 20 اثر منتخب کشوری و 25 منتخب استانی در معرض نمایش علاقمندان قرار دارد.

مدیر گروه رشته پوشاک مرکز آموزشی علمی کاربردی همدان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با مد و لباس، تصریح کرد: اگر به دید مثبت به همدان نگاه کرد می توان را آن قطب لباس دید.

والامقام با بیان اینکه توانایی تولیدکنندگان نادیده گرفته شده است، اظهار داشت:  تولیدکنندگان مکانی برزای عرضه ندارند و اگر از طرف دولت حمایت شوند می توانند تولیدات خوبی داشته باشند.

دیدگاه شما

وضع هوای فامنین
عکس ماهواره ای شهرستان فامنین
قیمت روز طلا، سکه و ارز در بازار
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی
فرمانداری فامنین
شهرداری فامنین